Новини
На фокус
Всички новини

Пирапринт стана член на Феспа България
Пирапринт е модерна печатница специализирана в областта на текстилния печат. Създадена е преди повече от 20 години и е изпълнител на множество фирми произвеждащи текстилни продукти в областта на модата, спорта, домашния декор, както и на рекламните фирми реализиращи маркетинговите си стратегии.



Пирапринт разполага със съвременна техника за дигитален пълноцветен печат, ситопечат, сублимационен печат, бродерия и апликация. Печатната база на фирмата е разположена на площ от 1350 кв. м. в източната индустриална зона на Пловдив.



В края на изминалата година Пирапринт стана официално член на Феспа България. Организацията е доброволно, неправителствено и независимо сдружение на производители на сито, дигитален, текстилен и други видове печат, на производители и доставчици на оборудване, технологии и консумативи за такъв печат, и други свързани дейности. Феспа България е част от световната организация Fespa и в момента в нея членуват над 30 български фирми и физически лица.



Вижте още за Пирапринт:
гр. Пловдив
жк. Тракия, ул. „Ягодовско шосе” №13
Тел.: 0888/ 662 672
office@piraprint.com
www.piraprint.com

Fespa Print Census 2023
Бъдете част от световното преброяване в рекламното производство през 2023 г.
FESPA Print Census е уникален международно проучване, което събира и споделя пазарна информация. Това е основен инструмент на Fespa за инвестиции в индустрията, предназначен да помогне на нашата международно печатна общност да следва тенденциите в индустрията.
Данните, които се събират и анализират чрез това проучване помага на всеки член на местните асоциации да бъде една стъпка пред конкурентите си, да взема информирани решения и да поддържа дългосрочен растеж на печатния си бизнес.

Тозипроект изследва световните тенденциив развитието на широкоформатния,дигиталния и ситопечата. Това енай-голямото проучване от този вид всвета, като първото издание е публикуванопрез 2015 г. и се провежда в 64 държави.
Анкетата е насочена към рекламнипроизводители и отнема около 20 минутиза попълване. Всички отговори, получениот това проучване, са поверителни и сеизползват само за целите на FESPA PrintCensus.

Като благодарностза участието на всеки попълнил проучването,FESPA предоставя резюме на резултатите иучастие в томбола за безплатен вход заследващото FESPA Global Print Expo и European Sign Expoпрез 2023 г. и две безплатни нощувки вхотел.
Резултатите от преброяванетона FESPA ще бъдат публикувани на изложениетона FESPA през май 2023 г. За да получитерезюмето на преброяването на FESPA, моля,въведете своя имейл адрес в края напроучването.
Как да участвате?
- Попълнете анкетата онлайн тук. Има версия на български език.
- Посетете щанда на Феспа България 4D/13 и докато изпиете едно безплатно кафе, попълнете анкетата.

Честита Нова година!
Пожелание от Даниел Сарандев - председател на Феспа България

Уважаеми членове,
с настъпването на Новата 2022 г. бих искал да ви благодаря, че бяхме заедно през изминалата година и си помагахме като колеги, партньори и приятели.
Дано новата година донесе на вас и семействата ви много здраве, успехи и нови бизнес възможности.
Вярвам, че заедно можем да бъдем по-силна и задружна общност и каквото и да ни поднесе 2022 г., да продължим да развиваме печата и нашия бранш.
Бъдете здрави и весело посрещане на Новата 2022 г.
С уважение!
Даниел Сарандев, председател на Феспа България
и Управителен съвет Ивайло Цветков, Анастасия Салабашева, Светослав Радев

FESPA Global Print Expo 2022
FESPA Global Print Expo 2022 ще се проведе от 31 май до 3 юни 2022 г. в Messe Berlin в Германия. Събитието е водещото изложение в Европа за сито и дигитален, широкоформатен печат и текстилен печат.

Стотициизложители ще представят най-новите си иновации и пускането на продуктив областта на графиката, декора, опаковките, промишлените и текстилниприложения. Изложбата ще обхваща 8 зали.
Съпътстващите събития включват:
Printeriors 2022 – това ще бъде шестата година, в която се провежда това събитие. То ще събере международната печатна общност, за да отпразнува и да покаже най-новото в интериорната декорация.
World Wrap Masters Europe 2022 и World Wrap Masters Final 2022 – това събитие ще включва обучителни семинари, демонстрации на експерти в индустрията и състезания.
Посетителите на изложението ще могат да споделят знания, да изследват нови тенденции, да инвестират в нови машини или консумативи и да открият най-новите иновации, които внасят цвят в живот!
FESPA Global Print Expo 2022 ще се провежда заедно с European Signage Expo 2022 - водещото европейско изложение за непечатни и визуални комуникации с изложители, които представят най-новите решения за светлинната реклама.
Какво ще видите на Fespa Global Print Expo 2022
Остават броени дни до световното изложение FESPA Global Print Expo 2022., което можете да посетите като се регистрирате тук.
https://youtu.be/6K2dve7a-3s
Входът е безплатен за членове на локалните асоциация на FESPA. Цената за вход е 50,00 евро за нечленове, които се регистрират предварително с код FESM232 преди 25 май.
Вижте кои са акцентите на изложението.
Интериорният дизайн
През 2022 г. се завръща популярната изложба в рамките на изложението Printeriors, която се провежда за шеста поредна година и отново ще бъде пътеводител за интериорния дизайн и декорация - област от пазара, която се радва на невероятен растеж през последните години.

Разположена в южния входна изложбения център в Берлин, Printerior ще бъде вдъхновен от флората и фауната с произведения на изкуството, проектирани от Джаспар Гудол и курирани от Деби МакКийгън - текстилният посланик на FESPA.
Посетителите ще видят продукти и решения, които се използват на пазара за интериорен дизайн, включително всички печатни процеси, мастила и приложения за текстил, стенни покрития, ламинати, метални и твърди повърхности, килими, осветление, лайтбоксове, акустични повърхностни обработки, декоративни елементи, изобразително изкуство и аксесоари.
Конференция за устойчиво развитие
Въз основа на ангажимента на FESPA към околната среда и екологичните решения, FESPA Global Print Expo 2022 включва нова конференция Fespa Sustanability Spotlight за устойчиво развитие. „Способността да останете устойчиви се постига чрез разбиране на вашата дейност и познаване на възможностите и рисковете, пред които сте изправени сега и в бъдеще“, се казва в поканата на събитието. Всички конферентни сесии в Sustainability Spotlight са безплатни за участие и темите са внимателно подбрани, за да предоставят инструментариума, от който потребителите се нуждаят за намаляване на разходите чрез оптимизиране на енергия и ресурси. Презентации ще бъдат изнесени от някои от водещите експерти в печата и устойчивостта.

Други теми, които ще бъдат засегнати през четирите дни на FESPA Global Print Expo 2022, включват управление на енергията, операции за отпечатване на въглерод, схеми за сертифициране на устойчивост, графични продукти, текстилни продукти и контрол на замърсяването на водата и атмосферата.
Павилион на асоциациите
Най-новата инициатива тази година е Павилионът на асоциациите. Разположен на южния вход на messe Berlin, павилионът на асоциациите ще бъде вдъхновяваща витрина на печата, представяща всяка страна в глобалната мрежа на FESPA. „За първи път ще съберем най-добрите примери за печатни продукти в тази общност, представяйки нашата членска база от над 16 000 печатари по целия свят“.

Асоциациите, които ще присъстват в павилиона на асоциациите са Италия, България, Франция, Гърция, Холандия, Испания, Белгия, Чехия, Полша,Австрия, Словакия, Турция, Шри Ланка и Обединеното кралство.
World Wrap Masters
Световният шампионат тази година ще представи финалистите от европейската и световната надпревара след най-добрите монтажисти.

България има силно присъствие на този конкурс с многократния шампион Иван Тенев от Варна.

Весели празници от Феспа България
Коледно пожелание от Даниел Сарандев - председател на Феспа България.

Уважаеми членове,
2020 беше трудна и непредвидима година с много върхове и спадове в работата ни. Справихме се с предизвикателства, които не сме срещали досега. Всички проявихме невероятна гъвкавост и инициативност, за да оцелеем в настъпилата криза и дори да излезем по-силни от нея.
Едва ли някой може да предвиди какво го очаква през идващата година. Затова е важно за всички нас да си помагаме, да сме солидарни и да бъдем повече партньори и по-малко конкуренти.
Радвам се, че всички ние сме част от семейството на Fespa и членове на българската асоциация. Надявам се и през 2021г. да бъдем задружни и да посрещаме заедно това, което ни е подготвила годината.
Бъдете и здрави и светли празници!
Нека изпратим тази година с любимите си хора, в топлината на домовете си и да благодарим за това, което имаме.
С уважение!
Даниел Сарандев
председател на Феспа България
и Управителен съвет:
Ивайло Цветков, Десислава Тодорова
















































